Psychoterapie a seberozvoj

Jsem tady pro vás v případě, že se necítíte dobře a potřebujete pomoct.

Jsem tady pro vás také v případě, že neumíte pojmenovat co vás trápí, ale máte pocit, že byste rádi některou oblast svého života vylepšili, posunuli se ke změně a celkově rozšířili obzory svého života.

Kdy vám mohu pomoci

Ať už se jedná o psychoterapii nebo podpůrnou terapii, moje role je být vaším společníkem na cestě k lepšímu porozumění sobě samému, k nalézání nových způsobů, jak čelit životním obtížím, a k podpoře vašeho osobního růstu a sebevědomí.

V celém procesu terapie vám budu k dispozici tak, abyste mohli mít důvěru, že můžete mluvit o všem, co je pro Vás důležité, co cítíte a o čem přemýšlíte. Stěžejní pro naši společnou práci je vaše individuální zkušenost, váš prožitek a vaše pocity.

Pomůžu vám lépe

rozumět svým pocitům a emocím, vnímat, kde se berou, chápat své psychické potřeby a možnosti dělat to, co vám přináší spokojenost a dobrý pocit ze sebe a ze vztahů. A také se umět orientovat v situacích, kdy se vaše pocity a rozum rozcházejí. Podíváme se také, jak vaše tělo reaguje na to, co prožíváte a jakým způsobem můžete chápat jeho projevy.

Nejčastěji se na mě klienti obrací v situacích, kdy se necítí dobře, nevěří si, nedaří se jim dosahovat svých cílů, nerozumí si s rodiči, partnerem, dětmi nebo kolegy v práci. Chtějí nalézt partnera, vyrovnat se s rozchodem, vylepšit své partnerské soužití, svoje působení v práci nebo obecně čas, který tráví se svými blízkými a přáteli. Anebo se cítí v těchto situacích nepochopeni, nevyslyšeni a mají pocit, že už vyčerpali všechny dostupné možnosti řešení. Pomáhám párům, které se potýkají s neplodností nebo se jim bez zjevných příčin nedaří založit rodinu a tato situace je zdrojem nespokojenosti a má vliv na vztah k sobě, k partnerovi nebo okolí.

Každý člověk je jedinečný, a proto také postup v terapii vychází z Vašich specifických potřeb a cílů.

V případě celkového pocitu nespokojenosti budeme společně pátrat po jejích důvodech a budeme zjišťovat, jaké jsou Vaše potřeby.
V případě, že chcete něco změnit, ale nevíte jak na to, nebo se změnu bojíte udělat, budeme zkoumat, co Vám v tom brání.

V případě, že změnu nechcete, ale v hloubi duši vnímáte, že současný stav Vám nevyhovuje nebo je pro vás škodlivý a nevíte co s tím, budeme zkoumat důvody a nalézat dostupné možnosti řešení. Probereme spolu různé scénáře situací, které se Vám zprvu mohou zdát bezvýchodné.

Ve své psychoterapeutické práci vycházím z toho, že každý člověk je jedinečný, a proto také postup v terapii vychází z Vašich specifických potřeb a cílů.